Veškeré naše výrobky můžete najít pod značkou   NiPA®     

 

FIT polštář

 Základní vzory na skladě:

Cena 450,-Kč + vybrané poštovné: www.nipa-eshop.webnode.cz  nebo www.fit-polstar.cz

Blue
Ezop
Nika
Yellow
Black

 

 

Fit poštář jako dárek.....jako reklamní předmět......

 

  

 

 

 

 

 

 Lze si nechat na FIT polštář zhotovit, co chcete. Po dodání fota, loga a podobně v elektronické podobě.

 

Fit polštář

Nová rehabilitační, léčebně preventivní pomůcka

 

·         fit polštář je rehabilitační, léčebná a zároveň preventivní pomůcka

·         představuje praktickou náhradu míče

·         zabraňuje statickému přetěžování pohybového systému, především páteře

·         dynamickým, stále se měnícím tvarem nás nutí měnit polohu při dlouhodobém sezení (cestování, práce s PC, atd.)

·         posilňuje svalstvo pánevního dna, jakož i páteře

·         aktivuje vzpřímené držení těla

·         již u školou povinných dětí zabraňuje vzniku skolióz a funkčních poruch páteře

 

  - v kanceláři     - ve škole

Způsob použití

Ze začátku sedávejte na mírně nafouknutém polštáři jen 5 až 10 minut a opakujte tento způsob 3 až 5 krát denně! Sedněte si na celou sedací část, mírně rozkročte dolní končetiny, chodidla musí být celá na podložce. Seďte uvolněně a nebraňte se změnám poloh. Nedejte se odradit pokud budete cítit mírné bolesti v křížové oblasti je to reakce svalů, které nebyly na posilování zvyklé.

 

Kontraindikace

Fit polštář není vhodný při akutních zánětlivých onemocněních pohybového a nervového systému, při závratích. Pokud máte nezhojené zlomeniny kostrče, páteře, pánve, neseďte na Fit polštáři! 
Ošetření a údržba                                                                                                                                                                                    Neperte polštář v pračce. Sedací část se dobře čistí kartáčem a mýdlem. Nenašívejte nic na polštář, mohlo by dojít k poškození nafukovací části. Pozor na ostré předměty. Dodržujte pokyny uvedené v návodě Fit polštáře.

 

                     

Správné držení těla s fit polštářem                        Nesprávné držení těla přinášející problémy s páteří

 

 

Jak působí FIT polštář

Dynamizace sezení je nejideálnějším řešením, jak předejít jednostrannému zatěžování páteře a celého pohybového aparátu.

Fit polštář je nestabilní podložka, která zabezpečuje dynamické, aktivní sezení. Nafukuje se individuálně podle potřeby, stejně jako nafukovací míč. Je lehce přenosná a praktická. Lze ji použít prakticky všude.

Pokud sedíme v nestabilní poloze, jsme nuceni udržovat rovnováhu, kterou zabezpečují autonomní hluboké svaly páteře. Její aktivita je větší díky ustavičným podnětům z nestabilní plochy. Vlivem gravitace se naše tělo uvolní a tlak na meziobratlové ploténky se rozloží. Přenesením váhy trupu dopředu na dolní končetiny (při psaní, práci na PC a podobně) nám vzduchová bublina vzadu vytlačí sedací část, což vytváří správnou polohu pánve a tím správné držení celé páteře.

Stabilizací stále se měnící polohy pánve posilujeme svalstvo dolních končetin a pánevního dna. Receptory ve svalech, šlachách a kloubech reagují na změny polohy a vysílají správné impulzy do mozku, který správnými pokyny reguluje práci svalů, čímž dochází k  zapojování správných svalových skupin. To přispívá k nápravě nesprávných pohybových stereotypů. Práce malých svalů nohy chrání chodidla proti nesprávnému držení klenby příčné i podélné, tedy proti plochým nohám. Dynamické sezení snižuje negativní důsledky sedu, jako jsou funkční poruchy pohybového aparátu, které jsou často příčinou vzniku skoliózy (vybočení páteře), změny ve struktuře páteře či kloubů a poškození meziobratlových plotének.

Jeho výhodou je, že Vás nepřímo nutí posilovat ochablé svalstvo v oblasti zad, což má za následek odlehčení samotné páteře.

 

 Ponožky s mořskými řasami a oxidem zinku      

- vhodné na denní nošení

- na sporty (zimní sporty např. běžky, sjezdovky, dále turistika, tenis, běh, cvičení např.aerobik, pilates, relaxační cvičení, jóga a podobně.)

- na doma pro pocit tepla

- do zaměstnání......celý den v uzavřených botách, pocit sucha a tepla

- pro ty, kterým se více potí chodidla

- proty, kteří mají často studené nohy

- proty, kteří chtějí mít nohy v hygienickém a čistém prostředí

Velikosti dvojčísla: 22/23, 24/25, 26/27, 28/29, 30/31 objednat můžete na: www.nipa-eshop.webnode.cz

   NiPA®     

Výrobek obsahuje bavlnu a přírodní vlákna - s esenciálními stopovými částicemi zinku a mořskými řasami. 60% bavlna, 20% smartcel Senzitive, 20% SeaCell pure (+ 2%elastan v celé části)

Mořské řasy jsou jedním z úžasných přírodních zdrojů. V podstatě jsou řasy přirozeným sběratelem minerálů ( vápník, hořčík ), které existují v přírodě v mořské vodě. Vlákno s mořskými řasami dále obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty, aminokyseliny a vitamíny A a E. Struktura vlákna umožňuje jejich uvolňování a tím tak příznivé působení na pokožku.

Vlákno s částicemi zinku zaručuje antibakteriální a protiplísňové účinky. Zinek má pro kůži životní význam. Pomáhá při léčbě zánětů a poranění, dlouhodobě chrání proti infekci a zajišťuje kosmetickou péči. Tento výrobek obsahující zinkové vlákno zajišťuje přirozenou, jemnou a čistou péči o kůži a navíc s antibakteriálním účinkem. Rovněž působí proti plísním, které mohou vést k různým kožním onemocněním,  pozastavují růst bakterií rozkládajících pot - to znamená méně nepříjemného zápachu. Patentovaná metoda výroby vlákna se zinkem se zcela obejde bez chemikálií, kterých by bylo jinak třeba pro zajištění účinků zinku na kůži.

Během zpracování toho výrobku nebyl aplikován žádný chemický postup, před používáním doporučujeme jednou až třikrát vyprat. Podle použitého pracího prostředku může dojít k mírnému zesvětlení. Předností výrobku je vysoká odolnost proti oděru, dlouhá životnost, jemný masážní efekt, který podporuje působení účinných látek na pokožku. Speciální účinky zůstávají po celou dobu životnosti výrobku za předpokladu běžného opotřebení.